25 tetor 2019

Vlerësimi i Startupeve - ligjeratë për Programin e Inkubacionit të VentureUP në Universitetin e Prishtinës

Kishim kënaqësinë që të mbanim një ligjeratë partnerëve tanë për Vlerësimin e Startupeve: VentureUp nga Universiteti i Prishtinës në Kosovë, të hënën më 21 tetor.

Gjorgji Rafajlovski nga SEEUTechPark ndau njohuritë dhe përvojën e TechParkut për vlerësimin e Startupeve në Prishtinës, gjatë “Programit të Inkubacionit VentureUp” i cili u organizua përmes trajnimeve /sesioneve të gatishmërisë për investime të mbështetur nga Programi Zviceran i Sipërmarrjes zvicerane nga Maqedonia Veriore.

Programi i trajnimit për sipërmarrësit u organizua në kuadër të projektit "VentureUP - Venture Inkubatori i Universitetit të Prishtinës", projekt i financuar nga Bashkimi Evropian - Kosovë.